בניית גגות רעפים

יקרים יותר מאספלט, אך מוסיפים הרבה יותר ערך למראה הבית. רעפים – אחד מהסוגים העתיקים ביותר של כיסוי וגימור גגות משופעים. רעפים תמיד היו בעלי מידה של פופולריות בחיפוי גגות בזכות האיכות, המראה וכמובן ההגנה מפני שרפות. גגות רעפים זמינים במגוון של סגנונות, עשויים חימר יצוק או בטון, כאשר החימר הוא קל יותר במשקל והבטון נחשב לחומר בעל עמידות טובה יותר.

זמן ההתקנה הטוב ביותר להתקנת גגות, גגונים וכל מה שקשור לתחזוקת הבית החיצונית, הוא בימי האביב והקיץ, אז אין רטיבות וניתן לסיים את ההתקנה, ללא כל הפרעה של מזג האוויר. במקרה של התקנת גג רעפים יש חשיבות למשקל הרעפים, אלה אמורים להיות בהתאם לתנאי מזג האוויר במקום המגורים שלכם. מומלץ כמובן שלא להתקין את הרעפים בעצמכם, אלא אם כן אתם מקצועיים. השאירו את העבודה לגגן, אשר ידאג קודם כל לאטום את הגג והציפוי שלו, לפני הנחת הרעפים.

הרעפים מותקנים בשורות אופקיות וההתחלה של ההתקנה תהיה בחלק התחתון של הגג, מעל רצועת העץ הנמוכה ביותר. כל שורה של רעפים נשענת בחלקה, על השורה הקודמת לה, כדי להעניק לה יציבות. הרעפים עצמם מתחברים בעזרת וו המותקן בצידם האחורי. לאחר הנחת כל רעף, מחזקים אותו בעזרת מסמרים. החלק היותר מורכב בהתקנה הוא האיזורים על הגג שבהם יש צורך להתאים את הרעף למבנה, כגון: המצאות של ארובה או חלון תקרה וכו'. במקרה כזה הגגן משתמש במסור חשמלי, כדי לדייק בהתקנת הרעף וחיזוקו למקום. בסיום ההתקנה של כל שטח הגג, צריך לוודא כי מסביב, בשולי הגג, יש שורת רעפים חזקה ויציבה, כדי לעמוד ברוחות חזקות וגם למראה אסטטי יותר.

להבדיל מגג רעפים, שהוא עבודה מורכבת מאוד וזקוקה ליד של בעל מקצוע, גגונים מאפשרים לכם התקנה עצמית, הרבה יותר פשוטה. מבחינתכם, הדבר החשוב ביותר שצריך להתחיל איתו הוא גודל הגגון שאתם מבקשים להתקין. חשוב מאוד עבורכם כי השוליים של הגגון, יבלטו בכ-6 ס"מ מהרוחב, כאשר הדלת פתוחה. אפשר להשתמש בסרט מידה, כדי לסמן את הגודל הרצוי לכם. מבנה הגגון מאפשר התקנה פשוטה ולא מורכבת. בגגון קיים לוח הכיסוי הבסיסי, המתחבר בד"כ בפסי אלומיניום, המגיעים ביחד עם הגגון והאביזרים הנוספים הנדרשים להתקנה, בנוסף להוראות ברורות. בעיקרון, מחברים את מסגרת האלומיניום אל לוח הפלסטיק או ה-PVC ורק לאחר שהם מורכבים, צריך להתקין את הגגון מעל הדלת, על פי המידות שסימנתם, בעזרת מקדחה, אך לא לשכוח לבדוק שהמבנה מספיק חזק, כדי לשאת הכובד הנדרש. בסיום ההתקנה, מרחו סיליקון בחיבורים שבין הגגון לקיר, כדי למנוע כניסת רטיבות והחלשת הבטון. לא בטוחים שאתם מסוגלים לבצע את התקנת הגגון לבדכם, פנו לייעוץ מקצועי. אין פשרות בהתקנת הגגון, היות והוא עלול לסכן אתכם ואת בני הבית, אם הוא לא מותקן היטב.