החלפת גג וגגונים

2 אלמנטיים עיצוביים חיצוניים מועדפים הם גגות רעפים וגגונים. בדומה לגג רעפים, גם רכישת גגון חופנת בתוכה מס' יתרונות: מעבר למראה המיוחד והציורי שהוא מעניק, הוא מצל מאור השמש הישירה, כך שהוא מאפשר גם לאוויר הנכנס להתקרר. על פי מחקרים שנעשו בנושא זה, מסתבר כי לעיתים הטמפרטורות יהיו נמוכות במס' מעלות באיזור הגגון, מה שיכול בהחלט לחסוך לכם אנרגיה חשמלית, בקרור הבית. הגגון אף מעניק בטיחות מיידית מעל דלת הכניסה ולא פחות חשוב, מגן על קירות הבית מכניסה של רטיבות ולחות בימי החורף הגשומים, אשר נחשבים לאויבי המבנים החמורים ביותר.

ישנם סוגים רבים של גגונים, להתקנה על הדלתות ו/או החלונות של הבית, אלה עשויים מבד, פלסטיק ומתכת. חלק מהגגונים קבועים וחלקם ניתנים לשליפה, כדי לאפשר אחזקה מתאימה. ניתן למצוא גגונים בצבעים וסגנונות שונים. למבנים גדולים או לשימוש מסחרי, יש גגונים מתאימים, אשר יכולים לכסות דלתות כפולות, גדולות וחלונות, בעוד שלשימוש פרטי או למגורים, הגגונים נמכרים בגדלים סטנדרטיים או בהתאמה אישית, כדי להתאים לצרכים של הלקוח.

בדומה לגגות הרעפים, הפגיעה בגגון עשויה להיות מחפצים נופלים, רוחות חזקות או שחיקה של החומר. במקרה של גגון, הוא יכול לסבול מנזק אם אתם מעבירים אל תוך הבית עצם גדול, או רהיט כלשהו שפוגעים בו. נוסף על כך, עם הגיל, יכולה מסגרת הגגון, העשויה מברזל, להחליד או להחלש, לאחר חשיפה ארוכת טווח לאיתני טבע. מסגרות עץ עשויות להרקב, עם חדירה של לחות למסגרת.

כאשר יש לכם פגיעה בגג רעפים, בד"כ מדובר בסדק או רעף שבור, רצויה החלפת גג מאשר תיקון. כאשר אנו נתקלים בבעיות נפוצות בגגונים, בד"כ נמצא כי הנפוצה ביותר היא שבר בכיסוי של הגגון. אז מה עושים? אין צורך להזמין גגן, כפי שמחוייב במקרה של גג רעפים. בעיות בגג רעפים אינן ענין של מה בכך. גם בכל הקשור לבטיחות ובוודאי כאשר מדובר בפגיעה כלשהי.

במקרה של גגונים, ניתן קודם כל כפתרון זמני, לכסות את מקום השבר ביריעת פלסטיק עמידה למים, אשר ניתן להשיג בכל חנות לחומרי בית או בנין. תוכלו לבצע זאת בעצמכם בקלות, תוך שימוש בסולם ביתי. אם הגגון הוא נשלף – דאגו קודם כל להוריד אותו, כדי להמנע מביצוע התיקון תוך עמידה על הסולם. אם הוא קבוע, ודאו שאתם עומדים באופן יציב. את הפתרון קבוע לגגון השבור, תוכלו לבצע בפניה אל החברה ממנה את הגגון, אשר תתן לכם אפשרויות בחירה לרכישת כיסוי חדש, על פי המבנה והגודל הרצוי לכם.

בעיה נוספת נפוצה עם גגונים היא כאשר החיבורים של המסגרת שלהם מתפרקת או השתחררה ממקומה. במקרים כאלה, רצוי להסיר את הגגון לחלוטין ולהתקין חיבורים ותומכים טובים יותר ממה שהיו לכם מקודם. אם אתם מגלים שרק הציפוי נפגע בחיבורים או במסגרת, אין שום בעיה לרכוש חומר לציפוי מחודש. במידה ואתם חוששים לבצע את התיקונים בעצמכם, תמיד ניתן לפנות לחברה ולקבל ייעוץ מתאים או לבקש שיגיע בעל מקצוע, שיעשה את העבודה עבורכם. קראו עוד על תיקון גגות רפעים