גגן מוסמך בישראל

גגן הוא אחד המקצועות בתחום הבניה, עם התמחות בבניית גגות וגגונים. בעבודתו הגגן מתרכז ביישום של חומרים שהוכח כי הם עומדים בכל תנאי מזג האוויר, אינם חדירים למים ומתאימים לשמש כחומר קירוי לגג (רעפים, פח, זכוכיות וכו').

כחלק מתפקידו, הגגן צריך לוודא שהשלד של הבניין בנוי בהתאם לתקן ומסוגל לעמוד בכובד של הגג המותקן. לגגן אמורים להיות כישורים מוטוריים טובים וכישורי נגרות כלליים.

רוב מתקיני הגגות אמורים להיות בעלי מוניטין ראוי וצריכים להיות בעלי הסמכה מתועדת. קירוי גג הוא נושא חשוב ומדובר בהרבה יותר מאשר הנחת רעפים או כל חומר קירוי אחר.

עבודתו של הגגן יכולה להיות מסוכנת ולכן אם יש צורך בתיקון גג רעפים, מומלץ שלא לנסות לבצע את התיקון בעצמכם. גגן מוסמך בודק לפני הכל אם בכלל הגג מסוגל לשאת כובד משקל של אדם או יש צורך רק להעריך את הבעיה בעמידה על סולם.

גגן מקצועי

גגן מוסמך ינהל גם תחזוקה עבור הגג שלכם, כאשר בין היתר, הוא אמור לתת אחריות על העבודה שהוא מבצע ולהעניק שירות, כדי להאריך את חיי מערכת הגג שלכם.

את המטרה הזו ניתן להשיג באמצעות יישום של נהלי תחזוקה מונעת, בדיקות שגרתיות של הגג מדי כמה שנים וזיהוי בעיות המחייבות תיקון או החלפה של חומרי הקירוי, עוד לפני שהמים נכנסים אל תוך הבית.

גם נזילה שאינה מורגשת עדיין, יכולה לפגוע באיכות החיים שלכם, ליצור עובש ופטריות והיא בהחלט מיותרת.

בנוסף, ניתן לפנות לגגנים מוסמכים גם לתיקוני חירום, כגון פגיעה ברעפים במהלך עונת החורף, המצריכה החלפה או תיקון.

יכולה להיות פגיעה במרזבים או במסגרת המחזיקה את מערכת הגג שלכם ובכל מקרה, לא רצוי להמתין עד שאתם מזהים בעיה כלשהי ולזמן את הגגן לבדיקה שנתית או דו-שנתית, לפני בוא הסתיו, כך שתוכלו לדעת שאתם מוכנים גם לימים סוערים יותר ולא תסכנו את עצמכם מכל סיבה שהיא. גגן מוסמך יעניק לכם הצעת מחיר ותמיד רצוי לבדוק ולהשוות.