החלפת גגות רעפים

גגות רעפים נחשבים לאחד מצורות החיפוי לתקרה הפופולאריות ביותר בעולם. גם בישראל ניתן לראות מבנים רבים המתהדרים בגגות רעפים שעשויים מחומרים שונים.

גגות הרעפים המשופעים בישראל, אלה שמקנים הרגשה ביתית כל כך, נמצאים גם בבתים חדשים וגם בבתים ישנים, לעיתים בני עשרות שנים.

לא פעם, נתקלים במצב שבו רעפים נשברים או נתלשים עקב פגעי מזג האוויר. תיקון גגות רעפים והחלפת גגות רעפים פגומים איננה מלאכה שכדאי לדחותה לימים גשומים.

למעשה, חשוב לטפל בדבר כמה שיותר מהר, וזאת בכדי למנוע החרפה של הנזק וחדירה של נוזלים ומים לתוך הבית פנימה.

תקנת רעפים עמידים

כאשר עולה הצורך בהחלפת מספר רב של רעפים, או כאשר צריכים להחליף את גג הרעפים כולו בשל תהליכים טבעיים של התבלות החומר,

עדיף לבחור בהתקנת רעפים עמידים. בתור שיטת חיפוי לגג, ידוע השימוש ברעפים כבר מתקופה קדומה מאוד, עוד לפני אלפי שנים. בעבר, היה נפוץ מאוד השימוש ברעפים שעשויים מחרס, אבל כיום ניתן לראות לא מעט גגות שבהם נעשה שימוש גם ברעפי בטון.

כאשר בוחרים באיש מקצוע להתקנת גג רעפים, לתיקונו או להחלפתו בחדש, חשוב לבחור באיש מקצוע מעולה ובעל ניסיון. אין דין התקנת רעפים כדין יציקת גג בטון ואין דין שיפוע של גג אחד כשיפועו של גג אחר.

לכן, במידה ולא רוצים להיקלע למצב שבו רעפים "נושרים" מהגג עם כל רוח פרצים, או כאשר לא רוצים אי נעימות של נזילות חוזרות ונשנות, חשוב לעשות זאת כמו שצריך. אחרי הכל, גג רעפים טוב נועד להאריך ימים תוך שמירה על אטימות מוחלטת.

לסיום, נדגיש את חשיבות האחריות להבטחת טיב העבודה. אחת הדרכים הטובות ביותר שבהן נבחן בעל המקצוע היא במתן אחריות מלאה על טיב עבודתו. ללא התחייבות על טיב העבודה, יתכן שעדיף לבחור בעל מקצוע אחר.