התקנת גגות רעפים לבית ולעסק

השימוש ברעפים למטרות בנייה הינו עתיק יומין. סימנים לשימוש ברעפים בארצות קרות מעידים על כך שנעשה בהם שימוש לפני מאות רבות של שנים.

למעשה, גם בישראל היה קיים שימוש ברעפים שעשויים חומרים שונים עוד הרבה לפני התקופה המודרנית. הסיבות לשימוש הרב והמגוון נעשה בשל מגוון היתרונות ובהם – קלות התחזוקה, מחיר סביר ואסתטיקה מרהיבה.

משתלב בכל מקום

השימוש ברעפים שעשויים חומרים שונים כגון קרמיקה או בטון, נפוץ במרבית מדינות העולם. לבד מפריסתו הרחבה מן הבחינה הגיאוגרפית, ניתן למצוא את הרעף המודרני בכל הסוגים של המבנים הקיימים. התקנה של גגות רעפים יכולה להתאים גם לבית הפרטי וגם לבניין הדירות, גם למגדל המשרדים וגם למבנים המשמשים למטרות אחסנה. היכולת הזו להרגיש בבית בכל מקום הופכת את הרעפים למבוקשים ביותר, אך זוהי לא הסיבה היחידה לביקוש הגובר אליהם.

פשוט נראה מצוין

כל מי שראה סוגים שונים של גגות רעפים יכול להעיד שמדובר על אמצעי ארכיטקטוני שפשוט נראה מצוין. יתכן שהדבר נובע מכך שהגג המשופע מתקשר אצל רבים וטובים עם בנייה מסורתית של בית ויתכן שמדור על סיבות נוספות, מה שבטוח – מדובר על שילוב מנצח. השילוב הזה של פשטות וייחודיות, של יוקרה ומחיר סביר, הופכים גם הם את המראה הנכון לכזה ששומר על מעמדו ביציבות כבר כמה וכמה עשורים.

התקנה מקצועית

בהתקנה של גג עם רעפים, מקבלים גג יציב מעל הראש. מדובר על חומר בעל עמידות גבוה, אטימות מצוינת, וכן כזה שקל מאוד לשמור על תחזוקה שלו במחיר סביר. עם זאת, כאשר בוחרים את המתקין יש לבחור לצורך כך באיש המקצוע המנוסה והאמין, כזה שיוכל להבטיח שירות טוב ויעיל והתקנה איכותית.
בתחום הרעפים ותחזוקת הגגות והתקנתם פועלים גורמים שונים, חלקם בלתי מקצועיים או מקצועיים למחצה. יתכן שהסיבה לכך היא הביקוש הגדול להתקנת רעפים שהביא לתחום זה גם מתקינים שאינם עוסקים בתחום באופן רציני מספיק. כדי לצבור את ההתמחות המתאימה לא מספיק לעשות בהתקנות מפעם לפעם. יש לעשות זאת באופן רציני וקבוע. לכן, בכל טיפול, תחזוקה, שימור והתקנה של רעפים, חשוב להקפיד על בעל המקצוע שהוא גם בעל מוניטין.