התקנת דקים

התקנת דקים הפכה להיות אופנתית ביותר ונפוצה הן בבתים פרטיים, הן בבתי עסק (כגון מסעדות ובתי קפה) והן במרפסות שמש. עבודות עץ הן פתרון עיצובי ואלגנטי,

שהופך מראה סטנדרטי ופשוט למשהו מתוחכם ויוקרתי אך עם זאת גם בעל מראה טבעי של עץ איכותי.

לבחור את העץ

כאשר מחליטים לפנות לבעל מקצוע המתמחה בהתקנת דקים, יש להחליט ראשית לכל באיזה עץ מעוניינים. הבחירה בסוג העץ המתאים יכולה להיות בעלת משמעות כלכלית, אך יש לדבר גם משמעויות נוספות. העץ משפיע, למשל, על הצורה הסופית של הדק, ועל העמידות שלו לאורך זמן.

בין חומרי הגלם הנפוצים ביותר ניתן למצוא את עץ האורן. עץ האורן שייך לקטגוריית העצים ה"רכים", הוא זול יחסית, ומתקיני הדקים מוצאים אותו קל לעבודה. עם זאת, לא מן הנמנע לדרוש מהמתקין לעשות שימוש בעצים מסוגים שונים, עמידים יותר ולעיתים גם יוקרתיים יותר. דוגמאות לעצים נוספים שניתן לעשות בהם שימוש בבנייה של דק איכותי הם איפאה, קומרו, טיק ואחרים.

לבחור את המתקין

למרות שאיכות הדק נקבעת במידה רבה מסוג העץ שבו נעשה שימוש, הרי שישנו גורם נוסף, משמעותי לא פחות. מדובר כמובן על הגורם שנבחר כדי לבצע את ההתקנה בפועל. התקנת דקים מקצועית כוללת הרבה יותר מאשר הקצאה של העץ והנחתו במקום המיועד. לא פעם מתבקש המתקין לסייע בבחירה נכונה של העץ בהתאם לשיקולי תקציב, מקום, ואופי השטח שבו תבוצע ההתקנה. המתקין נדרש בין היתר לבצע גם הכנה של תשתית שעליה יונח הדק, ובנוסף יש גם צורך בביצוע תהליכים של חיטוי העץ שמסייעים להגנה מפני מזיקים ושמירה מפני ריקבון.

לפני סיום, נמליץ שלא להסתפק בהמלצות מפה לאוזן לגבי המתקין המיועד. תמיד עדיף לבחור במתקין מנוסה שיכול להציג קבלות על טיב עבודתו באמצעות תמונות של פרויקטים קודמים.