התקנת פרגולות – ארי קבלנים

כאשר מדובר על פרגולות איכותיות, מדובר למעשה על שדרוג המראה של הגינה הפרטית או הגג (של דירת הגג). פרגולה היא במידה רבה יצירה של חוויה כפרית וטבעית שמשתלבת היטב לא רק במבנים שנמצאים ביישובים כפריים.

לאמתו של דבר, דווקא בהתקנה של פרגולות בערים הגדולות מושג האפקט המקסימאלי של רוגע, שלווה ונחת רוח. אחרי הכל, האם יש משהו שיכול להתחרות עם מנוחה קלה בפרגולת העץ או עם אירוח מלבב שבפינת חמד שכזאת?

חומר הגלם הרצוי

התקנה של פרגולה מחייבת קבלת החלטה חשובה – באיזה מראה מעוניינים? המראה הוא במידה רבה פונקציה של חומר הגלם שממנו תותקן הפרגולה. האפשרויות כיום רבות ומגוונות – יש אפשרות לבחור במבנה עשוי עץ איכותי, אפשרות אחרת היא לבחור במבנה עשוי עץ מעובד או סיבית, והאפשרות השלישית היא לבחור דווקא במבנה שעשוי מאלומיניום.

לדעתנו, האפשרות הפחות מומלצת היא לבחור בעץ מעובד. פרגולות כאלה יוצעו בדרך כלל ללקוחות ברשתות קמעונאיות ומדובר כמובן במוצר שמיוצר על גבי פס ייצור. בסופו של תהליך מתקבל מוצר זול יחסית, אך גם באיכות ירודה שאיננה יכולה להתחרות בזו של פרגולה מעץ מלא. פרגולה מעץ כזה, כגון עץ אורן או עץ אלון, תהיה איכותית הרבה יותר, תחזיק מעמד למשך שנים, ובעיקר – היא נראית ומרגישה הרבה יותר טוב. חשוב לציין שהתקנת פרגולות מעץ שכאלה מצריכות טיפול מתאים בעץ, מה שימנע התפתחות מזיקים וריקבון ויאפשר אריכות ימים מקסימלית.

לגבי פרגולות מאלומיניום, חשוב לדעת שהללו נחשבות לעמידות מאוד, אם כי הפופולאריות שלהם נמוכה, יחסית. האפקט האסתטי של פרגולת עץ, זה שמקנה את השלווה והיופי הכפריים, הולך מעט לאיבוד כאשר עושים שימוש במתכת מנוכרת ותעשייתית.

התקנה מהלב

ההתקנה האיכותית של פרגולת עץ היא זו הבאה מהלב. בדיוק כמו עבודות נגרות אחרות, איש עץ אמתי ניכר באהבתו לחומר הגלם ובשאיפה להציע את המוצר הטוב ביותר, ללא פשרות. לכן, תמיד עדיף לבחור בחברת פרגולות שמתמחה גם בייצור עצמו וגם בהרכבה.