קצת על תיקון גג רעפים

אם יש לכם בית בבניה, בסגנון ים תיכוני או אפילו מערבי, גג רעפים יעניק לו מראה עוד יותר מקסים ואותנטי. גג של אריחי חרס קלאסיים, הוא בחירה מצויינת.

כדי שתבחרו בחומר המתאים, פנו אל הגגן, אשר יוכל להציע לכם את סוגי הרעפים הקיימים בארץ והצבעים שניתן לבחור מהם, כך שמראה כיפת הרעפים תעניק עיצוב מיוחד לביתכם, גם אם הוא פשוט במראהו.

רעפי חרס הם בעלי מראה נקי, גיאומטרי, אשר חוזר על עצמו והוא הבחירה המועדפת כיום על בעלי בתים.

אז קודם כל יתרונות: רעפים נחשבים כחומר חיפוי מעולה לגג ולכן הם נמצאים בשימוש כבר מאות שנים, במיוחד באיזורים חמימים וקרובים לים.

הם גמישים וגם חסיני אש. הם לא יישרפו, לא יאבדו מצורתם או יירקבו. יתרון נוסף הוא שהם לא ניזוקים בקלות ולא רגישים לפגיעת מזיקים. המסקנה מיתרונות אילו שגג רעפים אינו מצריך תחזוקה ברמה גבוהה, שזהו יתרון נוסף.

באופן כללי, גגות רעפים הם בעלי עמידות ומשך החיים שלהם ארוך מאוד, במיוחד בהשוואה לקירוי בטון או עץ.

עכשיו צריך גם לדבר על החסרונות ויש כאלה, כמו בכל מוצר: מעבר להעדפה אריכטקטורית שונה, אריחי החימר יכולים להשבר או להסדק כאשר עומדים עליהם.

מה שאומר שהרעפים עם גם עדינים, כך שבמקרה ואתם נאלצים לעלות לגג, לסדר את האנטנה או הלווין שלכם, דוד השמש או כל דבר אחר – אתם צריכים להיות מאוד זהירים.

שברים וסדקים יכולים לקרות גם באיזורים שבהם החורף קשה יחסית וענפים יפלו על הגג ועלולים לגרום לנזק. נוסף על כך צריך לקחת בחשבון שבימי החורף, כל סדק ברעף כלשהו, יוביל לרטיבות, כך שלפני החורף צריך לבדוק היטב את הגג.

במקרה והגג שלכם ניזוק בדרך כלשהי, מי שיתקן אותו יהיה גגן מוסמך וכדאי לכם לדאוג שאיש המקצוע, הוא אכן מוסמך, מוכשר ומנוסה.

כאשר יגיע איש המקצוע לבדיקת הנזק שנגרם, הוא יבדוק את הרעפים היטב ובמידה וישנם מספר רעפים שבורים או סדוקים, לא יהיה צורך להחליף את כל הגג, אלא אפשר להחליף את הרעפים הפגומים. במידה והצבע של הרעפים שהביא הגגן אינו תואם את הרעפים, הוא יכול להחליף אותם עם רעפים אחרים על הגג, ממקומות שאינם גלויים ויזואלית.

לסיכום, גג רעפים הוא אמנם יקר יותר מאפשרויות חיפוי גג אחרות, אך מכיוון שאינם נרקבים, מתעוותים או נשרפים, עמידים לאורך שנים מול זעמה של אמא אדמה, הרבה אנשים מאמינים כי ההשקעה הגדולה שווה לטווח הארוך. לכן, אם יש לכם את האפשרות להשקיע תקציב נוסף מהתכנון המקורי שלכם ואתם אוהבים את המראה המיוחד של גג רעפים, זו תהיה בחירה מצויינת.