שיפוץ גגות רעפים

ניתן לראות אותם בבתים פרטיים ישנים, בוילות חדישות, בבנייני מגורים גבוהים, במגדלי משרדים. הם יכולים להגיע בצבעים שונים, באדום, בחום, או צבועים בצבעים עזים נוספים.

לעיתים הם עשויים בטון ולעיתים הם עשויים דווקא מחרס מחוזק. ניחשתם על מה אנו מדברים? אם קראתם את הכותרת, יתכן שהבנתם שאנו מדברים על רעפים. כן, אותם אריחים קטנים ויפהפיים שמשמשים להגנה ולחיפוי של גגות מכל הסוגים ומכל המינים.

הגיע העת לשפץ

למרות שאריחים נחשבים לדרך מצוינת לחפוי גגות, ולא רק בישראל הקטנה כי אם גם בעולם כולו, ישנם מצבים שבהם עולה הצורך לשפץ את גג הרעפים. לעיתים, שיפוץ גגות רעפים נובע מצורך אסתטי גרידה, בדיוק כפי שמקובל גם בשיפוצים פנימיים בבתי מגורים או במבנים עסקיים.

כאן הצורך האסתטי או הרצון לשינוי מובילים את השיפוץ. בפעמים אחרות, השיפוץ נובע דווקא מעייפות החומר.

למרות שרעפים, גם אלה שעשויים בטון וגם אלה שעשויים חרס, נחשבים לחומר עמיד מאוד, בסופו של דבר מגיע היום שצריך להחליפם בחדשים. בשל חוזקם של הרעפים, פעמים רבות אין צורך להחליף גג רעפים וניתן להסתפק בשיפוץ על מנת להשיג תוצאות משביעות רצון. פעולה כזאת יכולה להתאים גם אם רוצים לשמור על מבנה הגג הישן וגם אם רוצים להקנות לו מראה חדש ויותר רענן.

לשפץ זה מקצוע

שיפוץ של גגות רעפים ממש כמו תיקון גגות רעפים הוא לא מלאכה לחובבנים. זוהי אפילו לא מלאכה שכל שיפוצניק שעוסק בשיפוצים כללים או בתיקוני גבס יכול לקחת על עצמו. למעשה, על מנת לקבל תוצאה טובה, חשוב מאוד להקפיד ולבחור רק בחברה או בבעל מקצוע שמתמחה בשיפוץ, תיקון והרכבת גגות רעפים. מלאה זו כוללת לא רק הנחת אריחים נכונה, כי אם גם שימוש באריחים הנכונים, שעשויים מהחומרים המתאימים הן מבחינת יכולת אטימות והן מבחינה אסתטית – עיצובית.