תיקון גגות רעפים באופן מקצועי

למרות שהרעפים המודרניים נחשבים לבעלי כושר עמידות גבוהה ויכולת מצוינת לעמוד בפני פגעי מזג האוויר במשך שנים, גם הם אינם יכולים להחזיק מעמד לנצח. העובדה שהרעפים חשופים לתהליכים של בלאי טבעי לצד העובדה שהם עשויים להינזק גם כתוצאה מגורמים שאינם טבעיים (כגון אדם לא מורשה המטפס עליהם למטרות שונות) מביאים לכך שיש לקרוא לאנשי מקצוע שיגיעו מעת לעת.
לעיתים מדובר על צורך בביצוע של תיקון פשוט כגון החלפה של מספר אריחים קטן ובפעמים אחרות מדובר על תיקון של חלק גדול מהגג שניזוק למשל בשל סופה ופגיעה של עצים שנפלו, אבל תמיד כדאי להקפיד על תיקון איכותי ומקצועי של גגות רעפים.

חיים עם רעפים

כדי לעסוק בפועלות של תיקון גגות רעפים לא מספיק להיות אדם בעלי ידי זהב. לא כל שיפוצניק מכיר את כל המשמעותיות של עבודה עם רעפים, של התאמת הצבעים הנכונה, ושל הנחת האריחים היעילה. כמו בתחומים אחרים של תיקונים, גם בתחום הרעפים ניתן למצוא את אנשי המקצוע המעולים, אנשים שחיים עם רעפים ונושמים רעפים במשך שנים. לעומתם יש גם אחרים שמוכנים לקחת כל עבודה, בין אם הם מכירים את כל הדקויות שלו ובין אם לאו. מכיוון שהמשמעות של גג יציב מעל הראש רבה ביותר, מאוד לא מומלץ להתפשר את איכות התיקונים בכל מקרה שיש בהם צורך.

תיקונים מסוגים שונים

כאשר נדרש ביצוע של תיקון הגג, בין אם מדובר בפעולה מסיבית שכוללת טיפול בתשתית ופינוי הגג הישן ובין אם מדובר על שיקום של נזקים קלים, האפשרויות כיום רבות ביותר. מלבד התיקונים, ישנן כמה וכמה חברות שמתמחות בייצור של רעפים איכותיים, הן בארץ והן בחו"ל, כאשר מרבית הדגמים עשויים או מחרס או מבטון. מלבד ההבדלים בחומר הגלם, ישנם גם הבדלים בגודל הרעף, בצורתו הסופית, בגימור שלו וכמובן גם בצע.
הבחירה באיש המקצוע הנכון בתחום הרעפים חייבת להתייחס ליכולת לבצע תיקונים מסוגים שונים. במיוחד כאשר נדרשת פעולת תיקון רחבת היקף או כאשר יש להחליף מספר גדול של רעפים, ישנה חשיבות עליונה בבחירה של חברה שתיקח על עצמה את המשימה. מומלץ לבקש המלצות ולהתרשם מהמקצועיות לפני תחילת העבודה.