התקנת מרזבים

התקנת מרזבים היא חלק אינטגראלי כמעט בכל תהליך של הקמת מבנה חדש או שיפוץ מקיף של מבנה קיים. תפקידו של המרזב איננו מסובך להגדרה אולם מרזב שאינו תקין, או כזה שאינו מתוחזק כהלכה, יכול לגרום לנזק גדול שעלותו גבוה עשרות מונים מהתקנת המרזב עצמו (למשל בגרימת נזק לגג ולפנים הדירה).

תפקיד המרזב

תפקידו של המרזב הינו לפנות עודפי מים שמצטברים על גג המבנה או בחלקים עליונים או חיצוניים אחרים שלו, לפני שהם גורמים לנזק או לעומס מוגזם על המבנה. על פי רוב, משמשים מרזבים לפינוי מי גשם עודפים אולם לעיתים הפינוי יהיה של מים ששימשו לשטיפה ולניקוי. על מנת שמרזב יוכל לבצע את תפקידו כהלכה אין צורך בנקיטת פעולות דרסטיות, אך יש לדאוג לספק לו את התנאים הנאותים.

  • ניקיון – יש לדאוג לניקוי שוטף של הגג ובמיוחד של אזור פתחי המרזב – יציאה וכניסה. הניקוי חשוב במיוחד לקראת בוא החורף והימים הגשומים.
  • הימנעות מחבלה – יצירת זעזועים וחבלות על פתחי המרזב או על אחד מחלקי הצינור יכולים להביא לסדקים ולעיוותים שיפריעו לזרימת המים החופשית.
  • בדיקת תקינות – מעת לעת, כדאי לוודא שפינוי המים במרזב מתבצע כהלכה. בין אם מדובר במרזב חדש ובין אם מדובר במרזב וותיק, יש צורך להזרים לתוכו מים ולוודא שהם זורמים כהלכה. במידה ולא, יתכן שהיגע הזמן לשפץ את המרזב הקיים או לשקול התקנת מרזב חדש.

מתקיני המרזבים

כאשר זקוקים לאיש מקצוע שעוסק בהתקנת מרזבים, תיקון מרזבים או החלפתם, עדיף תמיד לבחור במי שגגות הם מקצועו. בישראל קימות כמה חברות שעוסקות באופן בלבדי בכל מה שקשור לשיפור מראה הגג, תיקונים שונים, והתקנות מגוונות. בין היתר, חברות אלה עוסקות בפעולות הבאות:

  • התקנות ותיקוני מרזבים.
  • התקנה, תיקונים והחלפת גגות רעפים.

עבודות נוספות כדון התקנת דקים ופרגולות