התקנת מרזבים

מדוע חשוב לתקן את המרזב לפני החורף

התקופה שלפני בוא החורף מביאה איתה שלל הכנות שיש לבצע. כמעט מייד לאחר הפסח מתחילים להגיע הימים הקרים המכריחים אותנו לשלוף את מלאי בגדי החורף מהבוידעם ולבדוק מה חסר לקראת בוא העונה הקרה. על מנת למנוע מצבים לא נעימים במהלך התקופה הגשומה שהחורף מביא איתו, כדאי לבדוק מראש גם את איטום הגג ולבצע את עבודות השיפוץ הנדרשות, אם ישנן כאלו.

באזורים הקרים מאוד נהוג גם לטרוח על איטום החלונות ופתחים אחרים דרכם יכול להיכנס הקור אל בית המגורים. לפעמים כדאי להתקין חלונות כפולים, על מנת לשפר את איכות הבידוד של פנים הבית מזג האוויר הקר שבחוץ.

ארי קבלנים – אימרו שלום לנזילות

בכל הנוגע לתיקון מרזבים ותיקוני גג, ובכלל איטומים לחודשי החורף, ארי קבלנים מציעה עבודה מקצועית ויעילה, ביחד עם מחירים סבירים במיוחד וותק של למעלה מ-30 שנות ניסיון. מאות לקוחות מרוצים כבר מעידים על מלאכת יד איכותית ועל שנים רבות של חוסר נזילות. בארי קבלנים מאמינים כי תיקון גגות רעפים ומרזבים, אינם צריכים להפוך לעיסוק שנתי. אנשי המקצוע שבחברה מתחייבים לשנים של חסינות מפני תנאי מזג אוויר קשים, שיטפונות וכו'. החברה בעלת סניפים בת"א, ראשל"צ והשרון וכן תוכלו לאתרה באתרי האינטרנט השונים.

חשיבות בדיקת מרזבים

מרזבים מהווים חלק חשוב ממערכות הניקוז השונות הנמצאות על הגג. על מנת לדאוג לפעולה תקינה של מרזבים, יש לדאוג ראשית לניקיון כללי של שטח הגג על מנת להרחיק סוגי פסולת שונים שהצטברו עליו במהלך הקיץ :עלים יבשים, קני ציפורים או כל פסולת אחרת העלולה לסתום פתחי מרזבים. לאחר מכן יש לבצע סריקה על מנת לזהות בעיות איטום שנובעות מבלאי טבעי או כל סיבה אחרת שיכולה לגרום לנזק, שבתורו יגרור דליפות במהלך החורף.

אין די בבדיקה ראשונית זו: על מנת לוודא כי אין סתימה בתוך מרזבים המובילים את המים מהגג, כדאי להזרים לתוכם מים מצינור או כלי, על מנת לוודא כי אכן ישנה יציאת מים מהפתח התחתון של מרזבים אלו. בעיה קיימת אחרת היא סדקים או פגמים הקיימים בתוך מרזבים אשר מבוטן לתוך קירות הבית, כאשר במקרה זה יש צורך בפעולה מעט יותר מסובכת: יש למלא את תוכנם של מרזבים אלו בחומר הנקרא מסטיק MB, אשר מדולל בחומר מיוחד, ולרוקן את אותם מרזבים לאחר פרק זמן של שעתיים. על פעולה זו יש לחזור, וקיים סיכון כי בעיית הדליפה לא תיפתר. טיפול זה של מרזבים הוא נוח וזול יחסית בהשוואה לעלויות הכרוכות בתהליך החלפת מרזבים ולכן כדאי לנסות אותו קודם שעוברים לאמצעים דרסטיים יותר.