גג

כאשר אומרים את המילה גג ישר עולה בראש מין תמונה כזאת של בית קטן עם גג אדום. ההקשר שמקבל אצלנו גג של בית קשור להרגשה של חום שאנחנו מקבלים בבית ושל משהו כפרי שמחזיר אותנו לפעם. היום שהולכים ברחובות אפשר לראות סוגים שונים של גגות. הבחירה בגג תלויה באופי שרוצים ליצור לבית ובטעם של הלקוח. ישנן שכונות שגגות הבתים הם אילו שמייחדות אותם. גג מעוצב ומיוחד נותן בית ייחודיות ואופי.

גג ועיצוב

גג של בית הוא פריט עיצובי חשוב מאוד במראה הכללי של הבית מבחוץ. כאשר אנחנו בוחרים גג לבית שלנו אנחנו בעצם מחליטים על הגימור שאנחנו רוצים ליצור לבית שלנו. ישנם אנשים שמעדיפים לוותר על גג רעפים ומחליטים להשאיר את הגג של הבית מבטון. הבחירה בין גג רעפים לגג בטון משפיעה מאוד על המראה הכללי שהבית מקבל. במידה ובחרתם למקם בבית שלכם גג רעפים תוכלו כעת לבחור איזה סוג של גג רעפים ברצונכם לשים בבית. ישנם סוגים שונים של חומרים מהם עושים גגות רעפים וכל אחד מהם משאיר אופי אחר על הבית. למשל בחירה של גג מחרס נותן אווירה כפרית וטבעית לבית בעוד שגג מפלדה יכול לתת אוירה שונה לחלוטין. היכולת לשחק עם הצבעים של הגגות ועם חומרי הגלם מהם הגג עשוי, הופכות את הגג לפריט עיצובי חשוב מאוד בבית שהבחירה לגביו משפיעה מאוד על האופי שהבית יקבל.

גג ואיטום

מעבר לתפקיד העיצובי שיש לגג הבית, צריך לזכור שגג הבית צריך להגן על הבית מפני מזג האויר ונזקיו, לכן בחירה של גג שעשוי מחומרים אייכותיים ובנוי טוב היא חיונית. על גג הבית בדרך כלל ממוקמים מרזבים שתפקידם לנקז את המים שנאגרים על הגג למטה וממוקמים דודי שמש שתפקידם לדאוג לכך שיהיה מים חמים בבית. הנוכחות של דודי שמש על הגג מחייבת אותנו לבחור בגג ביכול להחזיק דוד שמש ועשוי מחומרים שלא ניזוקים בקלות ממשקל. בנוסף לדברים אלו גג הבית הוא כלי לאיטום הבית. ברגע שיש לנו בעיות באיטום הבית אנחנו יכולים למצוא את עצמנו מתמודדים עם רטיבות שחוזרת על עצמה ויוצרת כתמים בתקרה ועם בעיות בדליפה של מים מהתקרה. גג טוב ועמיד הוא דבר חיוני בכל בית וזה הוא לא דבר שאפשר להתפשר בו.

 

קרא עוד על תיקון גגות רעפים