התקנת דקים

בכל הקשור לעיצוב גינה אפשר לבחור מבין אינספור אפשרויות כמעט בכל נושא העולה על הדעת: לבסס גינה בעיקר על צמחים גדולים כגן עצים ושיחים המצריכים מעט טיפול כגון גדר חיה או טיפול מרובה כגון זה הנדרש לשיחי ורדים, אך ללא ספק ניתן לומר כי דק מעוצב יוסיף אווירה אחרת לגינה

אפשר לבסס גינה בעיקר על צמחים רב שנתיים, דו שנתיים או חד שנתיים, בשילוב עם שבילי חצץ או דשא. גם כאן ניתן לבחור: דשא טבעי המצריך השקעה תמידית או דשא סינטטי שהוא יקר יותר בטווח הקצר אך משתלם כלכלית לטווח הארוך. גם בכל הקשור לחיפוי ניתן לקבל מספר הצעות מפי מומחים בתחום. בחירות נפוצות הן חיפוי באמצעות ריצוף, אבנים משתלבות, טוף או דשא, אך גם בעזרת דק העשוי מסוגי עצים שונים ונותן לגינה נופך אחר.

מאילו סוגי עצים בונים דקים

דקים הם בעצם משטחים עשויים מעץ, הבנויים מחוץ לבית ומשמשים לצורך חיפוי, ישיבה או עיצוב גרידא. דקים נבדלים ביניהם מבחינת סוגי העץ מהם הם עשויים, בהם כאלו הנחשבים לזולים יותר או יקרים יותר, נוחים יותר לעיצוב ועמידים יותר בפני פגעי מזג האוויר.

סוג העץ הנפוץ ביותר ממנו מכינים דקים הוא האורן, כאשר אחד היתרונות הבולטים שלו הוא המחיר הנמוך של חומרי הגלם. נוסף על כך, אורן נחשב לחומר גלם נוח לעיצוב ועבודה והפופולאריות שלו בקרב אנשי מקצוע בארץ הביאה לכך שהידע הדרוש על מנת להכין דקים מעץ אורן נפוץ מאוד. לעומת האורן, דקים העשויים מעץ איפאה נחשבים יוקרתיים יותר. סיבה אחת יכולה להיות מקורו המרוחק של חומר הגלם, המצוי ביערות הגשם של ברזיל, וסיבה שנייה יכולה להיות העמידות הגבוהה יחסית של דקים העשויים איפאה לפגעי מזג האוויר.

סוג שלישי של עץ נפוץ לצורך הכנת דקים הוא עץ קומרו. דקים מעץ זה דומים בתכונותיהם לאלו העשויים איפאה מבחינת העמידות לתנאי האקלים וגם מעט בגוון העץ, אך שונים בעובדה כי דקים מעץ זה קלים יותר לעיבוד. אחד מהסוגים היקרים של דקים הם אלו העשויים מעץ טיק, היות ומדובר בחומר גלם נדיר המיובא בעיקר מבורמה.

מומחים בבניית דקים

"ארי קבלנים" הוא אולי השם הנרדף לבנייה, עיצוב או תיקון של דקים. החברה, אשר קיימת כבר עשרות שנים ובעלת ניסיון רב בתחום, מעסיקה עובדים חרוצים, אמינים ומקצועיים אשר ישמחו לתת מענה לכל בעיה ובקשה. כפי שראינו, בניית דק, ובעצם כל בנייה מעץ, עלולה להיות מסורבלת ובעלת מגבלות רבות. לשם כך, מומלץ להשאיר את העבודה לאנשי מקצוע איכותיים. משיטוט קל ברשת, נוכל למצוא מאות ביקורות חיוביות ושביעות רצון אשר אינה משאירה מקום לספק. קשר מיידי עם החברה תוכלו ליצור באמצעות האינטרנט, או על ידי ביקור באחד מסניפי בארץ.