גגות רעפים

כיום קיימים אין סוף אפשרויות לעיצוב הבית. כאשר מעצבים בית חדש לאחר בניה או שיפוץ יש מקום רב ליצירתיות ודמיון והוספת גגות רעפים כמובן.

החופש שבעיצוב הבית נותן לנו את האפשרות לבחור כיצד אנחנו רוצים שהבית שלנו יראה ודרך כך הבית שלנו משקף אותנו. הנושאים לבחור בהם כאשר מדובר על עיצוב בית לא נגמרים בדלתות, חלונות ומרצפות, זוהי רק תחילת הרשימה.

אחד הנושאים שמשפיעים ביותר על העיצוב החיצוני של הבית הוא בחירת גגות רעפים. כאשר בוחרים רעפים צריך לזכור שהרעפים הם אילו שנותנים את הצבע ואת הגימור לעיצוב החיצוני של הבית. בעזרת רעפים אפשר ליצור אווירה ואופי שונה לבית והם מהווים גורם מכריע במראה הכללי של הבית. בנוסף לתפקיד עיצובי לרעפים יש גם תפקיד חשוב מאוד באיטום הבית ובשמירה על טמפרטורה נוחה בבית והגנה מפני גשם וסופות, לכן כאשר בוחרים רעפים חשוב לזכור שמעבר לפן העיצובי קיים הפן הטכני שחשוב לשמור בו על איכות וסטנדרטים גבוהים.

רעפים מסוגים שונים יראו שונה ויעשו עבודה שונה:

  • רעפים מבטון – לרעפים מבטון נטיה להישבר לכן כאשר בוחרים רעפים מבטון חשוב לבדוק טוב את האיכות שלהם ואת הנטיה שלהם להישברות על מנת לא להגיע למצב בו צריכים להחליף את הרעפים לעיתים תכופות עקב שבר. מבחינה עיצובית רעפים מבטון מגיעים בצבעים שונים ויכולים להוות גורם עיצובי שמוסיף צבע וחיים לבית.
  • רעפים מחרס – החרס נבחר כבר לפני שנים להיות החומר האיכותי ביותר לייצור רעפים בגלל עמידותו מול פגעי מזג האויר ובגלל חוזקו. חרס הוא חומר פופלארי מאוד ליצור רעפים והוא נותן לבית מראה טבעי וחם. רעפים מחרס עשויים מתערובת חמרה ששרופה בתנור מה שהופך אותם לחזקים ועמידים במיוחד. רעפים אלו נפוצים בארצות חמות כמו גם בארצות קרות והם עדיפים על פני גג שטוח ועל רעפי בטון, הם מבטיחים. חוסכים באנרגיה, מבודדים את ביתך מחום וקור ומאפשרים בידוד נוסף בצמר או חומר מבודד אחר. עמידותם היא ידועה לכל, הם מחזיקים לאורך שנים רבות ואין צורך להחליפם או לתחזקם ועמידים בכל תנאי מזג האוויר. בשוק מספר סוגים של רעפי חרס: טרה רוסה, מרסיי גדול, טרה בלה, טרה קולור, טרה רוסה גמיש, רעף איוורור ועוד רבים ושונים..
  • רעפים מפלדה – את רעפי הפלדה החלו לייצר רק בשנים האחרונות והם עמידים מול כל נזקי מזג האויר. לרעפים מפלדה יש גוונים מרהיבים ומראה מיוחד ועדכני. בחירה ברעפים מפלדה מוסיפים המון לעיצוב הבית והם נותנים לבית אווירה מיוחדת וקסומה. יתרונם הבולט של רעפים מסוג זה הוא היכולת להתקין אותם בשיפוע נמוך.
  • רעפים אמריקאים – רעפים מסוג זה ניתן להתקין אך ורק על גג מרוצף בלוחות עץ. לרעפים האמריקאים יש גוונים מרהיבים והם מהווים פריט עיצובי בולט ומושך תשומת לב בעיצוב הבית. חסרונם של רעפים אילו הוא שהם אינם עמידים מול כל תנאי מזג האויר ולכן במצבים מסויימים צריך עוד אמצעי הגנה ויש להחליפם לעיתים תכופות יחסית.

אנו בארי קבלנים משתמשים ברעפים המיוצרים בחברת "חסין-אש" החברה המובילה בישראל בתחום רעפי החרס.

קרא עוד על תיקון גגות רעפים